Aktualności

MDK nr 5 w Fordonie będzie bardziej przyjazny dla niepełnosprawnych i dla środowiska

Remont MDK nr 5 na Przylesiu jeszcze w tym roku: nietypowy prezent na 30. urodziny tej placówki.

– Budynek ocieplimy, dostosujemy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a szereg pomieszczeń wyremontujemy – zapowiada Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy. To odnośnie najbliższej przyszłości Młodzieżowego Domu Kultury nr 5 przy ul. Krysiewiczowej na Przylesiu.

Placówka w tym roku obchodzi 30. urodziny. Od początku „emdek” jest największym i zarazem najstarszym w tej części Bydgoszczy obiektem, w którym organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży. Teraz MDK nr 5 jeszcze zyska na wyglądzie i funkcjonalności, ponieważ czeka go solidny remont. W ramach inwestycji budynek zostanie docieplony i będzie miał nowe okna oraz drzwi. Będą też przebudowane schody zewnętrzne, a pomieszczenia na parterze i w piwnicy zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych m.in. poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomieszczenia po dawnej kuchni zostaną przebudowane i tam również będą odbywały się zajęcia. Zostanie ponadto zamontowane energooszczędne oświetlenie i fotowoltaika.

– Trwa przetarg na wybór wykonawcy prac budowlanych. Wstępnie ich zakończenie planujemy jeszcze w tym roku. W sfinansowaniu inwestycji pomogą fundusze europejskie – informuje Bruski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker