Aktualności

Bezpłatne warsztaty dla opiekunów osób chorujących na Alzheimera

Centrum Psychoneurologii Wieku Podeszłego NZOZ Dom Sue Ryder  zaprasza na spotkanie edukacyjne dotyczące choroby Alzheimera. Zajęcia odbędą się 20 września 2014 w Centrum Trzeciego Wieku im. Sue Ryder przy ul. Rupniewskiego 11 w Bydgoszczy, od 10:00 do 15:00.

Zajęcia przeznaczone są dla opiekunów osób chorujących na Alzheimera. Na spotkanie zapraszamy wraz z chorymi, którymi zajmą się wykwalifikowane terapeutki środowiskowe. Podczas spotkania odbędą się wykłady i zajęcia warsztatowe.

Wykłady dotyczyć będą choroby Alzheimera, jej objawów i przebiegu, prawidłowej pielęgnacji i aktywizacji chorego. Podczas warsztatów psychologicznych opiekunowie będą mogli porozmawiać na temat indywidualnych problemów w opiece nad chorym.  Uzyskają rownież informacje na temat sposobów ich rozwiązywania. Zdobędą także informacje gdzie udać się po pomoc, jakie są możliwości uzyskania wsparcia.

Opiekunowie dowiedzą się także, jak można radzić sobie z trudnościami wynikającymi z długoterminowej opieki nad chorym. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja uczestników pod numerem 52 348 56 42.

Informacji o spotkaniu udziela: Aleksandra Pauszek, 501 700 848, mail: a.pauszek@domsueryder.org.pl

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker