Stalowe dźwigary są już na estakadzie.

W nocy z piątku na sobotę zamontowano na estakadzie o długości 530 metrów stalowe dźwigary. Przeprawa możliwi tramwajom bezkolizyjny przejazd nad ulicami Fordońską, Kamienną, stacją Bydgoszcz Wschód oraz ulicami Inwalidów i Lewińskiego.
W związku z montażem dźwigarów w nocy z piątku na sobotę zablokowana była do godziny 4.00 północna jezdnia ulicy Fordońskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Kamienną. Przez cały okres prowadzenia prac ruch na ulicy był sterowany ręcznie.
20-tonowe dźwigary były od kilku tygodni zwożone na plac budowy. W pierwszej kolejności nakładane są one na istniejące podpory przy ulicy Fordońskiej. Dźwigary po zmontowaniu pozwolą na wylanie betonowej płyty. Ostatnie żelbetowe filary powstają jeszcze na terenach kolejowych. Trwa tam także przebudowa peronów. Zintegrowany węzeł ma umożliwiać komfortowe przesiadki z tramwaju na pociąg i na odwrót.
Komentarze