Aktualności

Budowa ul. Kromera na osiedlu Tatrzańskim. Ekipy będą prowadzić roboty przez około 5 miesięcy

Ul. Kromera w budowie. Nie tylko uczniowie Szkoły Podstawowej nr 67 będą mieli lepszą drogę do domu.

Miasto przygotowuje się do budowy kolejnej ulicy w Fordonie. Tym razem będzie to ul. Kromera na Tatrzańskim. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej właśnie ogłosił przetarg na tę inwestycję. – To kolejny etap przebudowy ul. Kromera na wysokości Szkoły Podstawowej nr 67 – informuje ZDMiKP. – Powstanie nowa jezdnia, chodniki, zjazdy do posesji, zatoka autobusowa i miejsca postojowe. Pojawi się energooszczędne oświetlenie i odwodnienie drogi. Wybudowane zostaną również skrzyżowanie i progi zwalniające.

Nowy odcinek ul. Kromera połączy się z wcześniej zakończonym zadaniem, które wykonano w latach 2020-2021 przy budowie basenu Aqua Fordon. Zarząd dróg jeszcze nie podaje terminów rozpoczęcia i zakończenia budowy wspomnianej ulicy na Tatrzańskim, ale wiadomo, że po podpisaniu umowy prace budowlane potrwają około 5 miesięcy.

Dzięki tej inwestycji poprawi się dojazd do kilkunastu bloków. Poza tym stanowi ona dojazd do podstawówki, przy której funkcjonuje duża sala sportowo-widowiskowa oraz pływalnia.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker