Aktualności

W ramach BBO Fordon postawił na rekreację

Mieszkańcy Fordonu wybrali projekty, które trafią do realizacji w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Bydgoszczanki i bydgoszczanie postawili na doposażenie OSP Bydgoszcz Fordon oraz zadania związane ze sportem i rekreacją. Wartość wszystkich zadań to 1,6 mln zł.

Najwięcej głosów w Nowym Fordonie zdobył pomysł doposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej Bydgoszcz-Fordon. Zakup nowego sprzętu ratowniczo-gaśniczego poparło niemal 550 mieszkańców. Wartość tego zadania wynosi niemal pół miliona złotych.

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego przyniesie mieszkańcom największego osiedla sporo rekreacyjnych nowości. W Nowym Fordonie mieszkańcy wskazali na potrzebę wymiany nawierzchni w hali pneumatycznej znajdującej się przy ul. Piwnika Ponurego. Na zadanie o wartości niemal pół miliona złotych zagłosowało ponad 300 mieszkańców. Projekt zakłada wymianę nawierzchni w nowoczesnej technologii, do wielofunkcyjnego użytkowania zarówno przez uczniów ZS nr 5 i mieszkańców.

Na osiedlu Tatrzańskim zwyciężyły dwa zadania, z których korzystać będą mieszkańcy lubiący spędzać czas na świeżym powietrzu. Najwięcej głosów zdobyła ścianka wspinaczkowa, która stanie przy orliku na ul. Jarużyńskiej. Według pomysłodawców ma ona obejmować różne stopnie trudności, tak aby z atrakcji mogły korzystać także dzieci.
Drugim zwycięskim zadaniem jest integracyjna strefa relaksu, która ma być przyjaznym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami. Urządzenia do rekreacji staną w okolicy ulic: Orląt Lwowskich i Wyzwolenia. Koszt obu zadań oszacowano na 470 tysięcy złotych.

Na osiedlu Terenów Nadwiślańskich kontynuowany będzie pomysł Wiatrowego Młyna, zgłoszony w poprzedniej edycji BBO.  Plac aktywnej rekreacji przy ul. Wyzwolenia i gen . J. Hallera znajduje się obok powstałej tężni i nowoczesnego placu zabaw. Zostanie uzupełniony o nowe urządzenia – piaskownicę, huśtawkę, bujaki na sprężynie. Koszt tej inwestycji wyniesie ponad 260 tys. zł.

Komentarze

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. PRZY ULICY .GOPR OBOK SKLEPU MEBLOWEGO ,,ABRA,,WYCIĘTO WSZYSTKIE KRZAKI I DUŻO DRZEW,,ZAMIAST DOSADZAĆ TO SIĘ WYCINA,PRZEORANE CAŁE POLE ZOSTAŁO,,,PROSZĘ MI POWIEDZIEĆ CO TU POWSTANIE,,WIDOK Z OKNA PORAŻA,,POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker