Aktualności

Na Przylesiu powstanie parking Park & Ride. Będzie płatny!

Blisko 160 miejsc parkingowych powstanie na osiedlu Przylesie w Bydgoszczy.

Pod prawie dwóch miesięcy trwają prace przy budowie nowego parkingu park and ride na Przylesiu w Fordonie. Parking na Przylesiu jest zlokalizowany w północno-zachodniej części skrzyżowania ulic Korfantego i Akademickiej. Ma pomieścić około 160 samochodów. Jak zapowiada ZDMiKP będzie to pierwszy z kilku parkingów tego typu zlokalizowanych w Fordonie.

– W związku z rozpoczęciem budowy parkingu P+R w Fordonie zasadzimy ponad 300 nowych drzew. W pierwszej kolejności przesadzimy wspólnie z mieszkańcami mniejsze drzewa kolidujące z inwestycją. Zależy nam na jak najmniejszej ingerencji w środowisko i stworzeniu wygodnego systemu zachęcającego do podróżowania komunikacją miejską po Bydgoszczy – zapewniał w sierpniu 2021 roku Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy.

Rzecznik przypomina, że teren pod inwestycje drogowe został zabezpieczony wiele lat temu. W latach 80. planowano tu duże skrzyżowanie z wyspą centralną. W 2013 budowę parkingu uwzględnił miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

– Po zakończeniu budowy na terenie parkingu i w jego obrębie zrealizujemy duży pakiet nasadzeń zastępczych. Posadzone zostaną w sumie 334 drzewa. W tym ponad 200 drzew w miejscu prowadzonej inwestycji, a dodatkowe 100 drzew przy ul. Korfantego – obiecuje Tomasz Okoński.

Nowe parkingi mają ograniczyć ruch w centrum?
Budowa systemu P+R to jeden z największych projektów, które mają ograniczyć ruch samochodowy w ścisłym centrum Bydgoszczy i wzmocnić transport publiczny. W I etapie cały system powstaje 5 dużych obiektów, położonych przy ważnych węzłach komunikacyjnych. Wszystkie mają zostać wybudowane do końca tego roku.

Lokalizacje parkingów Park & Ride w Bydgoszczy:
Pętla Przylesie (rejon skrzyżowania Akademicka – Korfantego).
Pętla Las Gdański (skrzyżowanie Gdańska – Rekreacyjna).
Rondo Kujawskie (w pasie dzielącym ul. Kujawskiej – wlot południowy)
Węzeł Zachodni (skrzyżowanie Nad Torem – Grunwaldzka).
Ulica Grudziądzka

Parkingi będą wyposażone w szlabany, biletomaty, kamery i włączone do nowoczesnego systemu informatycznego sterującego całą siecią Park & Ride. Dodatkowo na wlotach do miasta i w obrębie parkingów zamontowane zostaną specjalne tablice naprowadzające na parkingi oraz informujące kierowców, o dostępnych miejscach do zaparkowania pojazdu.

Parkowanie na P+R będzie płatne. 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker