Aktualności

Remondis w remoncie. Mieszkańcy okolicy przestaną narzekać na brzydkie zapachy

Remondis przy ul. Inwalidów czeka na remont. Wreszcie się go doczeka. Oto szczegóły inwestycji.

Hala magazynowa, hala przygotowania wsadu, sortownia, magazyny oraz sterownia i pompownia – one wszystkie powstaną w rozbudowanej firmie Remondis, zajmującej się wywozem śmieci w Bydgoszczy.

Nie tylko mieszkańcy rejonu ul. Inwalidów (na drodze z Bartodziejów do Fordonu), przy której zlokalizowany jest Remondis, narzekali na brzydkie zapachy. Wkrótce nie powinni ich czuć. Nadchodzi bowiem generalny remont zakładu, więc smród powinien ustąpić. Na razie trwają przygotowania. Wydział Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Bydgoszczy zatwierdził projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczno-budowlany oraz wydał pozwolenie na budowę. W planach są „hermetyzacja i modernizacja instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych”. To oznacza, iż wszystkie procesy, związane z przetwarzaniem śmieci zmieszanych będą prowadzone w halach technologicznych, wyposażonych w systemy wentylacji i oczyszczania powietrza. Powstanie ponadto szczelna wiata kompostowni. Przybędzie nowa hala nad placem manewrowym, tzw. hala przygotowania wsadu do składowania, rozdrabiania i przesiewania odpadów, załadunku i rozładunku odpadów oraz ich przemieszczania. Remondis wzbogaci się także o halę sortowni z linią mechanicznego przetwarzania śmieci zmieszanych, halę sortowni, mniejsze hale magazynowe, sterownię oraz pompownię.

Projektowane obiekty zajmą ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych. To inwestycja rozłożona w czasie. Remondis na początku 2023 roku zacznie przygotowywać teren pod inwestycję, potem ruszy budowa. Wartość inwestycji szacowana jest na około 50 mln zł.

Komentarze

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker