Aktualności

Ratusz zaprasza mieszkańców FORDONU 30 sierpnia po odbiór drzewek

Rozpoczęła się budowa parkingu P+R w Nowym Fordonie. W pierwszej kolejności zależy nam na przesadzeniu niewielkich drzew kolidujących z inwestycją. Zapraszamy mieszkańców w poniedziałek (30 sierpnia) po odbiór kilkudziesięciu drzewek. Po zakończeniu zadania w rejonie pętli Przylesie zasadzonych zostanie natomiast ponad 300 zastępczych drzew.

Przed rozpoczęciem prac ziemnych, część małych drzewek chcemy przekazać mieszkańcom oraz stowarzyszeniom ekologicznym. Dlatego w najbliższy poniedziałek od godziny 10.00 do 12.00 u zbiegu ulic Korfantego i Prejsa pracownicy ZDMiKP oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta wskażą wszystkim chętnym drzewka do wykopania.   

Każdy może przyjść i wybrać sobie drzewko. Pomożemy przy ich wykopaniu i przygotowaniu do przewiezienia. Warto mieć worek lub donicę do zabezpieczenia korzeni oraz ziemi w czasie transportu. Transport drzewek odbywać się będzie we własnym zakresie. Serdecznie zapraszamy po odbiór swojego drzewka. 

Dodatkowo po godzinie 12.00 wszystkie drzewka gotowe do przesadzenia zostaną oznaczone czerwonymi wstążkami. Osoby zainteresowane będą mogły je wykopać i przesadzić jeszcze w godzinach popołudniowych. 31 sierpnia teren zostanie przekazany już Wykonawcy robót i wygrodzony.

Nowy parking powstaje w północno-zachodniej części skrzyżowania ulic Akademickiej i Korfantego. Po zakończeniu inwestycji w tym punkcie miasta będzie mogło parkować około 160 pojazdów. Teren pod inwestycje drogowe został zabezpieczony wiele lat temu. W latach 80. planowano tu duże skrzyżowanie z wyspą centralną. W 2013 budowę parkingu uwzględnił miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Plan nasadzeń zastępczych obejmuje dosadzenie w pobliżu pętli Przylesie ponad 300 drzew. Będą to przede wszystkim sosny czarne oraz brzozy. W pobliżu przystanków na ul. Korfantego sadzone będą również krzewy: Przylesie róża pomarszczona oraz trzcinnik ostro kwiatowy.

 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker