Aktualności

Ratusz czeka na opinie seniorów

Wypełnij ankietę!

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Tylko do 13 sierpnia osoby 60+ mieszkające w Bydgoszczy mogą wypełnić ankietę, która pozwoli zdiagnozować potrzeby i potencjał seniorów w mieście. Poprzez ten prosty gest przyczynią się Państwo do wyboru kierunków rozwoju usług senioralnych w Bydgoszczy.

Ankieta jest anonimowa i w pełni bezpieczna. Jej wypełnienie zajmie kilkanaście minut i jest najprostszym sposobem udziału w diagnozie. Wszystkie informacje będą analizowane wyłącznie statystycznie. Do jej wypełnienia można wykorzystać smartfon, komputer, czy inne urządzenia elektroniczne, które umożliwiają korzystanie z Internetu. Wystarczy kliknąć w link, odpowiedzieć na kilka pytań, a następnie kliknąć „wyślij”.

Wyniki badania socjologicznego pozwolą precyzyjnie określić krótko i długofalowe cele w kształtowaniu miejskiej polityki senioralnej tak, aby odpowiadała faktycznym potrzebom mieszkańców. Wnioski z ankiet stanowić będą także wytyczne dla wyborów działań podejmowanych przez organizacje pozarządowe, a wspieranych finansowo przez Miasto.
Diagnoza ma charakter kompleksowy, uwzględnia podział na poszczególne osiedla, dzięki czemu także tym kryterium będziemy mogli się kierować planując kolejne inwestycje i programy aktywizujące oraz podnoszące komfort życia osób starszych.
Badanie prowadzone jest przez Oficynę Profilaktyczną z Krakowa na zlecenie Miasta Bydgoszczy.
Formularz dostępny jest TUTAJ.

Po co diagnoza?
Każdy z nas ma własną opinię na wiele tematów. I każda z tych opinii jest ważna dla kształtowania otaczającej nas rzeczywistości. Jednak dopiero profesjonalnie opracowana metoda naukowa sprawić może, że z indywidualnych opinii powstaje plan działania, odpowiadający potrzebom i oczekiwaniom wszystkich. Zawsze będzie to kompromis. Ale dzięki profesjonalnej diagnostyce społecznej nasze kompromisy mają szansę być optymalne i wspólne.
 
Ważne ostrzeżenia!
W ramach prowadzonej diagnozy nikt nie będzie pytał Państwa o żadne wrażliwe dane – takie jak dokładny adres zamieszkania, dokładna data urodzenia czy PESEL. Pamiętajmy, że są to informacje, których nigdy nie powinniśmy podawać osobom, których wiarygodności nie możemy potwierdzić.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker