Aktualności

Wykryto w Kujawsko-Pomorskiem 78 nowych zakażeń  koronawirusem

W ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły w Kujawsko-Pomorskiem 78 nowych zakażeń  koronawirusem. W Polsce zarejestrowano ich 1 552. Liczba osób hospitalizowanych i przebywających pod respiratorem od kilku dni rośnie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne regionu wykryły 78 nowych zakażeń koronawirusem.  Łączna liczba zakażonych w regionie od początku epidemii wynosi  2 685.

Liczba osób zakwalifikowanych jako ofiary koronawirusa w województwie  w ciągu minionej doby wzrosła do 72. W szpitalu w Bydgoszczy zmarły zakażone dwie kobiety w wieku 69 i 57 lat. W grudziądzkim szpitalu zmarła 67-letnia kobieta, a w szpitalu w Warszawie 69-letni mężczyzna, mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że  koronawirusa w całym kraju stwierdzono dotąd u 91 514 osób. 2 413 osób chorych  na COVID-19 zmarło.

Dzisiaj w kraju zajętych jest przez chorych na COVID-19 2 481 łóżek szpitalnych (82 więcej niż wczoraj). 152 pacjentów przebywa pod respiratorem (9 więcej niż wczoraj). Kwarantanną objętych jest 129 961 osób (4 627 mniej niż wczoraj), a nadzorem epidemiologicznym – 15 619

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz

 
 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker