Aktualności

Tłusty Czwartek czyli święto obżartuchów

TŁUSTY CZWARTEK w tym roku wypada11 lutego

Jedną z najbardziej znanych Piekarni – Cukierni w Fordonie jest sprzedająca wyśmienite pączki firma Bartłomieja Kolasińskiego. Zakład  działa od 1 maja 2002r. przy ul. Józefa Twardzickiego 13. Firma sprzedaje wyroby przygotowywane zgodnie z tradycyjnymi polskimi recepturami. To nie tylko różne rodzaje pieczywa. W ofercie znajdują się również słodkości, w tym pyszne pączki.

Mamy w kalendarzu nie tylko święta podniosłe. Mamy także takie obchodzone z lekkim  z przymrużeniem oka. Takim świętem jest na przykład TŁUSTY CZWARTEK.  W tym roku wypada  on 11 lutego. Tego dnia możemy  pozwolić sobie na odrobinę rozpusty i przyjemności.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy „całe góry” pysznych pączków smażonych według tradycyjnych receptur. Zapraszamy  już od godz. 05.00 w najbliższy czwartek, 11 lutego, na ul. Twardzickiego 13. Lata praktyki spowodowały, że doskonale  wiemy jak powinien wyglądać  i smakować idealny pączek. Ma być puszysty a  jednocześnie lekko zapadnięty. Jasna obwódka dookoła świadczy o tym, że ciasto smażone było na świeżym tłuszczu – zaprasza  Bartłomiej Kolasiniski.

W tłusty czwartek Polacy zjedzą przeciętnie około 100 milionów pączków. Na jednego Polaka przypada 2,5 pączka. Tłusty czwartek celebrowano w Polsce jeszcze za czasów pogaństwa. W tym dniu świętowano wówczas koniec zimy i przyjście wiosny.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker