Aktualności

Kończy się umowa miasta na system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

W przyszłym roku będzie funkcjonował w Bydgoszczy system pomostowy

W ciągu ostatnich pięciu lat bydgoszczanie wypożyczyli miejskie rowery dwa miliony razy i przejechali setki tysięcy kilometrów. W związku z trudną z sytuacją epidemiologiczną i długotrwałym spadkiem liczby wypożyczeń rowerów, w przyszłym sezonie rowerowym będzie funkcjonował w Bydgoszczy system pomostowy.
 
Umowa na świadczenie usługi będzie obowiązywała tylko przez rok 2021 i opierać się będzie na istniejącym, obecnie użytkowanym zapleczu rowerowym oraz istniejących stacjach. Pomimo coraz większej ilości dróg rowerowych w mieście, kolejnych stacji rowerowych i lepszej jakości usług, system BRA, tak jak inne tego typu systemy w kraju, traci kolejnych użytkowników. Spadek popularności wypożyczania rowerów publicznych ma tendencję ogólnokrajową.
 
Po zakończeniu obecnej umowy, miasto ma wystąpić do operatora BikeU z prośbą o zachowanie istniejących stacji rowerowych w terenie miasta Bydgoszcz. Jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na utrzymanie przez jeden sezon rowerowy systemu, opartego na istniejących stacjach i rowerach.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker