Aktualności

Raport wojewody na poniedziałek, 5 października

W ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły w Kujawsko-Pomorskiem 109 nowych zakażeń  koronawirusem. W Polsce zarejestrowano ich 2006. Liczba osób hospitalizowanych i przebywających pod respiratorem od ponad tygodnia  rośnie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne regionu wykryły 109 nowych zakażeń koronawirusem. Wirusa wykryto u 11 osób z Bydgoszczy, 15 z Grudziądza, 3 z Inowrocławia, 7 z Torunia, 15 z powiatu aleksandrowskiego, 6 z powiatu bydgoskiego, 3 z powiatu golubsko-dobrzyńskiego, 1 z powiatu grudziądzkiego, 4 z powiatu inowrocławskiego, 2 z powiatu lipnowskiego, 4 z powiatu mogileńskiego, 10 z powiatu nakielskiego, 2 z powiatu radziejowskiego, 1 z powiatu rypińskiego, 9 z powiatu sępoleńskiego, 1 z powiatu świeckiego, 4 z powiatu toruńskiego, 3 z powiatu tucholskiego, 2 z powiatu żnińskiego. Jedna osoba pochodzi z Gdyni. Dane 5 osób ustala sanepid. Łączna liczba zakażonych w regionie od początku epidemii wynosi  3 530.

Liczba osób zakwalifikowanych jako ofiary koronawirusa w województwie  w ciągu minionej doby nie zmieniła się i wynosi 74.

W ciągu minionej doby ozdrowiało 8 osób.  Koronawirusa pokonało dotąd w regionie 1 313 osób.

Liczba osób przebywających w kwarantannie od wczoraj spadła z 7 776 do 6 911. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym w ciągu ostatniej doby też spadła  – z 3 03t do 2 990.

Od początku epidemii pobrano w województwie do badania 182 837 próbek. W ciągu minionej doby pobrano ich 897.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker