Aktualności

Jedyny taki znak D-3 w Fordonie a i tak nie jest respektowany

Po wytężonych wysiłkach mieszkańców, ZDMiKP zdecydował o zamontowaniu na ul. Monte Cassino odświeżonego znaku D-3 mówiącego o drodze jednokierunkowej. O jego wyjątkowości świadczy fluorescencyjne tło, które  ma za zadanie uczynienie go bardziej widocznym.

Od lat mieszkańcy ulicy Monte Cassino zmagają się z plagą niepokornych kierowców jeżdżących tamtędy pod prąd. Dodatkowo sytuację pogarsza fakt, że z powodu małej ilości miejsc postojowych, auta parkowane są wzdłuż jezdni co czyni ją wąską.

Przeważającą część kierowców jeżdżących pod prąd, stanowią klienci Biura Obsługi sieci kablowej, która ma swoją siedzibę przy tej ulicy. Bywają dni, gdy takie incydenty mają miejsce kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Ponadto, wielu kierowców, którym zwraca się uwagę na łamanie przepisów reaguje wręcz agresywnie.

Problem został zgłoszony Straży Miejskiej,  ZDMiKP oraz do Wydziału Ruchu Drogowego KM Policji w Bydgoszczy. ZDMiKP zgodził się jedynie na wymianę zniszczonego już znaku na nowy na tle fluorescencyjnym.

„Liczymy na to, że nowy znak przyczyni się choć trochę do poprawy bezpieczeństwa naszego i naszych dzieci. Fluorescencyjne tło być może zdyscyplinuje kierowców jeżdżących tędy na pamięć. Apeluję również do zmotoryzowanych mieszkańców naszej ulicy, aby poruszając się samochodami nie przepuszczali kierowców łamiących przepisy. Nie pozwalajmy im kontynuować jazdy pod prąd. Jeśli będziemy uparcie zmuszać ich co wycofywania swoich aut, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrezygnują i dla świętego spokoju zaczną jeździć prawidłowo” – mówi Katarzyna Winiarska, mieszkanka ul. Monte Cassino.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker