Aktualności

Pracownicy SANEPIDU i policjanci wspólnie kontrolują bydgoskie sklepy

Za lekceważenie obowiązków grozi mandat karny w wysokości do 1000 zł

Trudna sytuacja pandemiczna w Polsce utrzymuje się. Policjanci  zaangażowali się w akcję kontrolowania przestrzegania obostrzeń w przestrzeni publicznej.

Przedstawicielami bydgoskiego Sanepidu oraz  policjanci podejmują akcje propagowania bezpiecznych zachowań w przestrzeganiu obostrzeń związanych z Covid-19. W ubiegłym tygodniu skontrolowali centrum handlowe przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Szczęśliwie większość klientów zachowywała dystans społeczny i prawidłowo nosiła maski.

Skontrolowano również 21 obiektów handlowych, w których nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Pracownicy Sanepidu tłumaczyli, dlaczego tak ważne jest przestrzeganie obostrzeń. Przypomnieli również, że za lekceważenie tych obowiązków grozi mandat karny w wysokości do 1000 zł, a nawet kara do 30 tys. zł, nałożona w drodze decyzji administracyjnej przez Sanepid.

Kontrole będą odbywać się regularnie na pewno w okresie przedświątecznym, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort osobom odwiedzającym centrum handlowe.

Autor: mł. asp. Mateusz Gdaniec

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker