Aktualności

Nie mają wakacji

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy nie mają wakacji. Od początku czerwca br. spotykają się w co drugą środę na letnich zajęciach w Ogrodzie Botanicznym UKW. Nie ma jednak typowych wykładów. Za salę wykładową służy urocza „łączka” położona wśród rozłożystych drzew.

 Seniorzy „wyposzczeni” przez długi okres zakazu spotkań przychodzą do Botanika aby wspólnie pośpiewać,  wysłuchać recytacji wierszy i  pośmiać się z satyrycznych skeczy.   

Na ostatnim spotkaniu w ramach cyklu ”Lato w Botaniku” odbyła się aukcja obrazów i sprzedaż rękodzieła artystycznego oraz decupage. Swoje prace wystawiły: Małgorzata Bruzda, Łucja i Czesława Makowskie oraz Helena Wyrzykowska. Obrazy przekazała na licytację Barbara Kliś. Licytacja obrazów i prac rękodzieła artystycznego przeplatana była wspólnym śpiewem piosenek biesiadnych. Animatorem imprezy jak zwykle była Krystyna Lepak. Artystki otrzymały  drobne upominki z rąk wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Tadeusza Drozdy  – mówi Genowefa Szczesik.

Seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dołożyli się do pomocy bydgoskiemu Schronisku dla Zwierząt. Kto ma serce we właściwym miejscu,  ten zawsze zareaguje na cierpienie zwierząt. Wielkie serce okazali nasi słuchacze którzy na aukcji zebrali 325 zł. Schronisko ramach akcji ”Psia Krew” zbiera na zakup profesjonalnego sprzętu ratującego życie i zdrowie czworonogów. Mam nadzieję, że nasza drobna cegiełka przyczyni się do zakupu analizatora krwi. Urządzenie to umożliwia błyskawiczną diagnozę stanu zdrowia zwierząt – relacjonuje przewodnicząca  Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska.
 –  Tym razem spotykaliśmy się w duchu artystycznym i charytatywnym. Ostra licytacja obrazów i wyrobów rękodzieła artystycznego odbyła się przy głośnym dopingu licznie zebranej publiczności. Prezentacje prac przeplatane były wspólnym śpiewaniem piosenek. Bydgoskie Schronisko dla Zwierząt  zbiera pieniądze na zakup analizatora krwi. Dzięki temu urządzeniu będzie można wdrożyć odpowiednie leczenie. Dobranie specjalistycznej diety może  ratować życie i zdrowie czworonogów – mówi prowadząca licytację Janina Lackner.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker