Aktualności

Po zakupy do IKEI.

11 lipca o godzinie 20.00 rozpoczną się pierwsze prace związane z przygotowaniem układu drogowego do przebudowy węzła Fordońska-Rejewskiego.

W pierwszym etapie prac wykonane zostaną tymczasowe przejazdy w pasie dzielącym  na ulicy Fordońskiej. Umożliwią one przejazd pomiędzy jezdniami przez tymczasowe wiadukty drogowe nad ulicą Rejewskiego. Zostaną wybudowane pomiędzy obecną ul. Fordońską i istniejącym wiaduktem kolejowym po stronie północnej.

Równocześnie rozpoczną się prace związane z wykonaniem tymczasowego pasa dla lewoskrętu z ul. Fordońskiej w ul. Jasiniecką. Ruszy budowa budowa tymczasowej zatoki autobusowej po wschodniej stronie ulicy Jasinieckiej, w pobliżu ulicy Fordońskiej. Na tym skrzyżowaniu funkcjonować będzie także tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Prace przygotowawcze są związane z planowanym na koniec sierpnia przełożeniem ruchu z ul. Fordońskiej na tymczasowe wiadukty równoległe do Fordońskiej. Ruch kołowego z ulicy Rejewskiego zostanie przeniesiony na ulicę Jasiniecką. Planowane zakończenie prac przygotowawczych na ulicy Fordońskiej zostało określone na 31 lipca 2014 roku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker