Aktualności

Nowe ulice w Fordonie : Turniowa i Podhoreckiej

Nową nazwę zyska łącznik pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Osiedlową w Starym Fordonie. Ulicy patronować będzie Janina Podhorecka urodzona w 1919 roku we Lwowie, która po wojnie związała się z Bydgoszczą. Na osiedlu Tatrzańskim pojawi się natomiast ulica Turniowa

Doświadczona pielęgniarka była zaangażowana w pracę konspiracyjną i działała w Armii Krajowej. 1946 roku przeprowadziła się do Bydgoszczy, z zadaniem zorganizowania w naszym mieście szkoły pielęgniarskiej. Od 1949 roku pełniła także funkcję Naczelnej Pielęgniarki na województwo bydgoskie. W roku 1985 otrzymała Medal Florence Nightingale najwyższe odznaczenie przyznawane przez Międzynarodową Radę Pielęgniarską. Zmarła w roku 1986. Z inicjatywą uhonorowania Janiny Podhoreckiej wystąpiła Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.

Na osiedlu Tatrzańskim pojawi się natomiast ulica Turniowa. Obecnie droga ma charakter ulicy bez przejazdu. Umożliwi ona obsługę nowej zabudowy jednorodzinnej powstającej pomiędzy ulicami Podgórze i Tatrzańską. Nazwa jest spójna z nazewnictwem w tej części miasta. Na Tatrzańskim dominują nazwy związana z górami. 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker