Aktualności

Fordon. Policyjny pies „Figa” wziął udział w zajęciach w SP nr 9. Zdjęcia

Na zaproszenie dyrekcji  fordońskiej Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Bora-Komorowskiego policjanci zajmujący się problematyką nieletnich wraz z przewodnikiem psa służbowego „Figa” uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym zorganizowanym dla uczniów klas I. W spotkaniu uczestniczyło 125 dzieci.

Entuzjazm wśród dzieci wzbudziła, jak zawsze, wizyta przewodnika wraz ze swoim czworonożnym partnerem. Mł. asp. Bartosz Batkowski opowiedział dzieciom o służbie pełnionej wspólnie z „Figą”. Funkcjonariusz przedstawił najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania w kontakcie z obcym psem. Omówił też pozycje bezpieczne, które należy przyjąć w razie zagrożenia. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci był pokaz posłuszeństwa policyjnego psa, który zakończył się gromkimi brawami.

Mł.asp Sebastian Rink oraz sierż.szt. Rafał Wohlfeil przeprowadzili z uczniami zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy pomocy mobilnego miasteczka ruchu drogowego tj. „Autochodzika” policjanci wprowadzili uczniów w świat ruchu drogowego. Omawiono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przejściach dla pieszych oraz poza nimi. Bardzo ważną kwestią, którą poruszyli policjanci były elementy odblaskowe. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na potrzebę noszenia tych elementów na odzieży wierzchniej. Dzięki odblaskom noszonym również w terenie zabudowanym dzieci są widoczne z większej odległości i tym samym poprawiają swoje bezpieczeństwo na drodze – informuje: mł.asp. Sebastian Rink, Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy,sp 9 szkola


Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker