Aktualności

Podpowiadamy gdzie można wyrzucać zużyte maseczki i rękawiczki

W Fordonie zużyte rękawiczki i maseczki można dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych  przy ul. Inwalidów.  Punkt czynny będzie od poniedziałku do soboty, w godz. 8.00-20.00.
 

Warto jednak pamiętać, że w związku z sytuacją epidemiczną, w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych obsługiwanych jednocześnie będzie maksymalnie dwóch klientów. Pozostałe pojazdy z odpadami będą musiały oczekiwać przed bramą wjazdową.  Osoby dostarczające odpady muszą mieć maseczki zasłaniające usta i nos, a odpady powinny być posegregowane. Nie należy też dostarczać odpadów z lokali objętych kwarantanną.

Zużyte rękawiczki i maseczki należy wyrzucić do odpadów zmieszanych, czyli do pojemnika czarnego. Podobnie zużyte materiały higieniczne, w tym ręczniki papierowe, papierowe maseczki. Z kolei kartonowe pudełka po chusteczkach należy wyrzucić do papieru. W przypadku wątpliwości przy segregacji odpadów, mieszkańcy mogą skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie www.czystabydgoszcz.pl.

Jak wskazuje sanepid, odpady wytwarzane w miejscach kwarantanny lub izolacji muszą być gromadzone i odbierane w sposób specjalny, tzn. bez styczności z pozostałymi odpadami komunalnymi, wytwarzanymi przez mieszkańców. Wyrzucając odpady zmieszane w miejscach kwarantanny, należy użyć dwóch lub trzech możliwie mocnych worków (jeden wewnątrz drugiego), następnie trzeba szczelnie związać worek i przygotować do odbioru z przywieszoną kartką z napisem: „kwarantanna” – wg podanych wytycznych postępowania z odpadami z kwarantanny. Odpady tak przygotowane odbierane są w wyznaczonym terminie spod drzwi mieszkania przez pracownika ProNatury bez bezpośredniego kontaktu fizycznego z osobą odbywającą kwarantannę.

Kontakt do  punktu PSZOK:
ul. Inwalidów 15 – tel. 52 506 59 25

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker