Aktualności

Będzie kolejne miniosiedle w Fordonie? Miasto wystawiło nową działkę na sprzedaż

Miasto Bydgoszcz zamierza sprzedać nową działkę na terenie Osiedla Akademickiego. Oto jej cena wywoławcza.

Ratusz właśnie ogłosił po raz pierwszy przetarg na sprzedaż niezabudowanej działki (numer 92/16, obręb 337) w Nowym Fordonie. Nieruchomość ta znajduje się na Osiedlu Akademickim, w pobliżu Politechniki Bydgoskiej, naprzeciw Przylesia. To grunt zlokalizowany u zbiegu ulic Akademickiej i Studenckiej. Akurat ta okolica to obecnie jeden z najbardziej rozbudowujących się obszarów nie tylko w Fordonie, ale w całym mieście. Wystawiony na zbycie grunt ma 3127 metrów kwadratowych, charakteryzuje się nieregularnym kształtem oraz zróżnicowaną wysokością terenu. Jest nieogrodzony, porośnięty drzewami i krzakami, wymaga uporządkowania.

Teren przy Akademickiej-Studenckiej jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Niemal pewne jest, że klientem będzie więc firma deweloperska. Na działce, o ile nowy nabywca od razu po zakupie przystąpi do budowy, mogą zatem w ciągu około dwóch lat powstać trzy, nawet cztery bloki (zależnie od wielkości), czyli będzie następne miniosiedle.

Przetarg na sprzedaż działki odbędzie się 20 sierpnia 2024 roku w Urzędzie Miasta przy ul. Jezuickiej 2. Cena wywoławcza wynosi 1 mln 490 tys. zł (czyli około 476 złotych za 1 m kw.), a jeszcze należy doliczyć VAT.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker