Aktualności

SP 66 w Fordonie zaprasza na uroczysty koncert w dniu 13 marca 2020

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Szkoła Podstawowa nr 66 w Bydgoszczy-Fordonie  przygotowuje się do obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

1 marca w całym kraju obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku w obchody tego święta postanowiła włączyć się społeczność Szkoły Podstawowej nr 66 im. Misji Pokojowych ONZ z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy. W wyniku wspólnych działań uczniów, absolwentów i nauczycieli powstało widowisko historyczno-muzyczne pt. ,,Nie dajmy zginąć poległym”.

To żywa lekcja historii ukazująca w ciekawej i przystępnej formie zawiłości najnowszych dziejów Polski. Inspiracją stały się losy bohaterów polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego oraz życiorysy takich postaci jak rotmistrz Witold Pilecki, Danuta Siedzikówna ,,Inka” czy Mieczysław Dziemieszkiewicz ,,Rój”. Na scenie młodzi artyści będą mieli okazję popisać się talentami muzycznymi, tanecznymi, recytatorskimi i aktorskimi. Widowisko zostanie zaprezentowane w Sali Widowiskowej przy ulicy Piwnika Ponurego 10 dwukrotnie w piątek 13 marca 2020 – pierwszy raz o godzinie 11:00 dla uczniów SP 66 i po raz drugi o godzinie 17:00 dla zaproszonych gości i mieszkańców Fordonu. Opiekę artystyczną nad tym ambitnym przedsięwzięciem objęli: Jerzy Czopiński – scenariusz i adaptacja historyczna, Małgorzata Grabowicz – oprawa muzyczna i wokalna oraz Renata Bukowska – oprawa recytatorska i teatralna.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker