Aktualności

Trwa montaż elewacji nowego basenu przy ul. Kromera w Fordonie

Basen powstaje na działce pomiędzy salą sportową przy SP nr 67 i terenami rekreacyjnymi zagospodarowanymi w poprzednich latach (między ulicą Jarużyńską i Pod Reglami).Cały obiekt, jeśli tylko pozwoli no to sytuacja epidemiologiczna  udostępniony zostanie  mieszkańcom pod koniec roku. Koszt prac budowlanych to ponad 33 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag.

Trzeci fordoński basen będzie dużym 3-kondygnacyjny obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Po zakończeniu prac konstrukcyjnych wykonywana jest m.in. elewacja. Większość prac od strony „górek” i frontowej została już zrealizowana. Okładziny będą montowane jeszcze na szczytowej ścianie od strony terenów rekreacyjnych. Po zakończeniu prac przy elewacji rozpocznie się budowa dróg dojazdowych, chodników oraz zagospodarowanie przyległego terenu zielenią. Wewnątrz trwają prace przy podwieszaniu sufitów, układaniu glazury oraz montażu niezbędnych instalacji i wyposażeniu w urządzenia do uzdatniania wody.

Opracowano na podstawie materiałów UM Bydgoszcz

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker