Aktualności

Modernizacja stadionu przy Sielskiej

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Administrowany przez CWZS „Zawisza” stadion przy ulicy Sielskiej 12 zostanie zmodernizowany kosztem ponad czterech milionów złotych.

Obecnie obiekt  przy Sielskiej jest w bardzo złym stanie technicznym. Korzystają z niego głównie piłkarze drugiego zespołu Zawiszy oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 20. Murawa głównego boiska oraz bieżnia po opadach deszczu nie nadają się do użytku.

Ratusz szuka w tej chwili firmy, która wyremontuje stadion. Do przetargu stanęło sześciu oferentów. Inwestycja zostanie realizowana z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu będzie można rozbudować szkolenie młodych lekkoatletłów i piłkarzy W ramach inwestycji wycenionej na ponad 4 ,2 mln złotych powstanie nowe boisko ze sztuczną murawą. Jego wymiary będą wynosić 68×109 metrów. Skocznia do skoku w dal wykonana zostanie z materiałów syntetycznych. Bieżnia będzie miała cztery tory i stumetrową, sześciotorową prostą. Cały obiekt zostanie oświetlony aby móc przeprowadzać imprezy również po zachodzie słońca.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker