Aktualności

Modernizacja stadionu przy Sielskiej

Administrowany przez CWZS „Zawisza” stadion przy ulicy Sielskiej 12 zostanie zmodernizowany kosztem ponad czterech milionów złotych.

Obecnie obiekt  przy Sielskiej jest w bardzo złym stanie technicznym. Korzystają z niego głównie piłkarze drugiego zespołu Zawiszy oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 20. Murawa głównego boiska oraz bieżnia po opadach deszczu nie nadają się do użytku.

Ratusz szuka w tej chwili firmy, która wyremontuje stadion. Do przetargu stanęło sześciu oferentów. Inwestycja zostanie realizowana z dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki temu będzie można rozbudować szkolenie młodych lekkoatletłów i piłkarzy W ramach inwestycji wycenionej na ponad 4 ,2 mln złotych powstanie nowe boisko ze sztuczną murawą. Jego wymiary będą wynosić 68×109 metrów. Skocznia do skoku w dal wykonana zostanie z materiałów syntetycznych. Bieżnia będzie miała cztery tory i stumetrową, sześciotorową prostą. Cały obiekt zostanie oświetlony aby móc przeprowadzać imprezy również po zachodzie słońca.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker