Aktualności

Podmiejskim autobusem dojedziemy z Fordonu do Osielska, Maksymilianowa i Bożenkowa.

W sobotę, 15 września,  uruchomiona zostanie nowa linia międzygminna nr 98. Podmiejskim autobusem dojedziemy też z Fordonu do Osielska, Maksymilianowa i Bożenkowa.  Od soboty przejezdna będzie wyremontowana ul. Zamczysko.

 

Linia nr 98  umożliwi dojazd z pętli Przylesie w Nowym Fordonie przez osiedle Eskulapa,  Czarnówczyn, Osielsko do Maksymilianowa. Część kursów będzie dojeżdżać do Bożenkowa. W tej ostatniej miejscowości znajduje się również szereg ogrodów działkowych często odwiedzanych przez bydgoszczan.

Linia międzygminna nr 98 tymczasowo kursować będzie ulicami Zamczysko, Armii Krajowej i Szosą Gdańską, od ul. Kolonijnej włącza się na docelową trasę. Na trasie tymczasowej obowiązywać będą następujące przystanki: Zamczysko nż (w obu kierunkach), Osielsko/Gmina (w kierunku Bydgoszczy). Linia nr 98 zostanie skierowana na trasę docelową (ul. Leśną i Centralną w Osielsku) niezwłocznie po pojawieniu się takiej możliwości.

Z początkiem września uruchomiono także wydłużono linię nr 94 do Nekli oraz utworzono linią nr 97 obsługująca miejscowości położone we wschodniej części gminy Dobrcz. Autobusy kursują od pętli w Łoskoniu przez Strzelce Dolne, Strzelce Górne, Gądecz, Włóki, Trzęsacz aż do Kozielca.

Kierowcom przypominamy również o otwarciu od soboty ul. Zamczysko. Zyskała ona nową nawierzchnię i pobocza.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker