Aktualności

Za nielegalny pobór energii elektrycznej grozi do 5 lat więzienia

Trójfazowy obwód zasilał urządzenia grzewcze z pominięciem licznika

Żnińscy kryminalni ustalili, że w jednym z przedsiębiorstw na terenie gminy Łabiszyn dochodzi do kradzieży prądu. Wizyta mundurowych i przedstawiciela dostawcy energii potwierdziła przestępczy proceder. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 Aby zweryfikować swoje przypuszczenia policjanci udali się wczoraj (14.01.20) wspólnie z pracownikami zakładu energetycznego pod ustalony adres. Funkcjonariusze potwierdzili, że w skrzynce elektrycznej na przewodach linii zasilającej, podłączony był dodatkowy trójfazowy obwód, który zasilał urządzenia grzewcze z pominięciem licznika.

Policjanci ustalają, jakie straty poniósł zakład energetyczny w związku z przestępczym procederem, jednak wstępnie wiadomo, że jest to nie mniej niż 1000 złotych. Mundurowi sprawdzają, kto stoi za nielegalnym przyłączem. Zgodnie z kodeksem karnym sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker