Aktualności

„Zamczysko” – osiedle jak z bajki

Jadąc ulicami Pod Skarpą i Zamczysko w kierunku Alei Armii Krajowej mijamy po drodze osiedle domków jednorodzinnych ”Zamczysko”. Inwestorem jest firma Mobi-Inwest.

Jedną z pierwszych fordońskich inwestycji Mobi-Inwest jest pięknie zlokalizowane osiedle domków jednorodzinnych przy ulicy Rataja. Realizację kolejnego osiedla przy ulicy Zamczysko firma rozpoczęła w 2009 roku. Osiedle jest usytuowane w pięknej, dotąd nieodkrytej okolicy. Tutejsze tereny charakteryzują się ciszą i specyficznym mikroklimatem. Otoczone są pagórkami i kompleksami leśnymi. Gwarantuje to spokój i wytchnienie od wielkomiejskiego gwaru. Do Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku jest tylko 2,5 kilometra. Park oferuje pola do gry w golfa, stok narciarski z wyciągiem, ogród botaniczny i bydgoskie ZOO. Dodatkowym atutem osiedla jest dobre skomunikowanie z centrum Bydgoszczy, do którego można dojechać w 10 minut.

– W pierwszym okresie zbudowaliśmy sześć domków jednorodzinnych. Zlokalizowane zostały bezpośrednio przy ulicy Zamczysko. Trzy domy powstały według projektu „Dom W Rododendronach”, dwa według projektu „Dom w Forsycjach”. Cztery z nich znalazły błyskawicznie swoich klientów. Do sprzedania pozostały tylko dwa. Sukces jaki odnieśliśmy przy budowie pierwszych domów skłonił nas do rozpoczęcia w 2011 roku budowy następnych 5-ciu domków jednorodzinnych. Projekty zostały wybrane bezpośrednio przez naszych klientów. My ze swej strony ustalaliśmy wspólne z przyszłymi lokatorami szczegóły mające na celu zachowanie klimatu i charakteru całego osiedla. Wszystkie budynki charakteryzują się nowoczesną bryłą architektoniczną. Pomieszczenia są funkcjonalne i zapewniają komfort użytkowania informuje wiceprezes Mobi-Inwest, Adam Musiał.

Docelowo na „Osiedlu Zamczysko” wybudowanych zostanie 36 domków jednorodzinnych na działkach o powierzchni od 850 do 1300 m2. Po wykonaniu uzbrojenia w media, które będzie ułożone w drogach wewnętrznych, położona zostanie kostka brukowa. Koszt wykonania będzie rozłożony równomiernie na każdego mieszkańca. Warunek ten jest ujęty w aktach notarialnych zawartych z dotychczasowymi lokatorami.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker