Aktualności

Noga z gazu. W środę rozpoczynają się działania policji pn. „Sierpniowy weekend”

Dzisiaj kujawsko-pomorscy policjanci rozpoczynają działania pn. „Sierpniowy weekend”. Akcja potrwa do niedzieli. Wzmożone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących.

Od dzisiaj (14.08.19) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzić będą działania pn. „Sierpniowy weekend”. Wzmożone działania mają na celu  zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. Akcja potrwa do niedzieli . W związku z powyższym należy spodziewać się  zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego, korzystających nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory, jak również służbowych motocykli.

Policjanci będą głównie:

– ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,

– reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,

– sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa dla dziecka oraz przewożenie osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,

– kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,

– zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadanie przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.    

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker