Aktualności

Zmiany w parafiach w Fordonie. Będą nowi proboszczowie i wikariusze. Oto ich nazwiska

Biskup Diecezji Bydgoskiej wprowadza zmiany w fordońskich parafiach. Dotyczą proboszczów i wikariuszy.

Biskup Krzysztof Włodarczyk, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej, wprowadził zmiany personalne wśród księży na terenie diecezji. Przedstawiamy te, dotyczące Fordonu. 28 sierpnia 2023 ks. Marek Januchowski przestaje pełnić obowiązki wikariusza w parafii pw. św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity przy ul. Bora-Komorowskiego i zostaje mianowany proboszczem parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w naszym mieście. Z kolei ks. Krzysztof Kozłowski od tego samego dnia nie będzie już proboszczem parafii św. Faustyny, lecz proboszczem parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Starym Fordonie.

Kuria informuje o następnych zmianach od 28 sierpnia: – Ks. Janusz Tomczak zwolniony będzie z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Starym Fordonie i mianowany administratorem parafii pw. Świętej Trójcy w Bydgoszczy. Ks. Tymoteusz Białkowski przestanie być wikariuszem w parafii pw. św. Rocha w Złotowie i zostanie mianowany wikariuszem w parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników na osiedlu Bohaterów. Ks. Witold Gałat nie będzie pełnił obowiązków wikariusza w parafii pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników i zostanie mianowany wikariuszem w parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Bydgoszczy.

To nie koniec zmian: ks. Krzysztof Klóska, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Bydgoszczy, dołączy jako wikariusz do wspomnianej parafii św. Łukasza. Ks. Piotr Książkiewicz, jeszcze wikariusz w parafii Świętej Trójcy w Bydgoszczy, zostanie nim w parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty na Szybowników. Ks. Henryk Stippa, dotychczasowy wikariusz w parafii pw. św. Mateusza, będzie natomiast wikariuszem w parafii Świętej Trójcy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker