Aktualności

W Fordonie powstanie nowy Orlik lekkoatletyczny

Na stadionie przy ul. Piwnika Ponurego powstanie Orlik lekkoatletyczny.  Z obiektów sportowych mieszkańcy będą mogli korzystać w drugiej połowie 2019 roku. W powtórzonym przetargu zwyciężyło konsorcjum firm BOGMAR sp. z o.o. i AB FACTOR. Koszt inwestycji wyniesie ponad 2,4 mln zł.

Pomysł budowy obiektu sportowego w Nowym Fordonie został zgłoszony w ramach piątej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W ramach przebudowy części lekkoatletycznej przewidywana jest modernizacja bieżni prostej z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona będzie też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne zostanie przystosowane do trenowania skoków wzwyż. Na drugim znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal.

Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Będzie ona wyposażona między innymi w instalację do nawadniania. Na boisku ustawione zostaną też nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami. Cały teren zyska ogrodzenie.

.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker