Aktualności

Największa w historii kara za oszukiwanie seniorów!

UOKiK nałożył na firmę „EXITO” z Opalenicy prawie 4 miliony złotych kary!

Największa w historii kara za oszukiwanie seniorów!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę „EXITO” z Opalenicy prawie 4 miliony złotych kary! Firma kusiła potencjalnych klientów na pokazach m.in. urządzeniami do masażu, robotami kuchennymi czy matami leczniczymi. Owe nagrody były rzekomo bezpłatne. Lecz „szczęśliwcy” musieli za nie jednak zapłacić! Dodatkowo firma kusiła promocjami, które również okazywały się wytworem wyobraźni.

W maju 2019 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko firmie „EXITO”. Wszystko dzięki reakcji klientów, których świadomość konsumencka wzrasta m.in. dzięki  kampanii prowadzonej  przez STOWARZYSZENIE MANKO „Stop Manipulacji – nie kupuj na prezentacji!”

Firma wabiła do siebie ofertami sugerującymi, że konsument dzięki nim może zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Wszystko okazało się ogromną manipulacją! „Nagrody” EXITO” były płatnymi gadżetami, których faktyczny koszt nijak miał się do tego rzeczywistego. Firma broniąc się twierdzi, że zwrot zakupionych rzeczy jest niemożliwy, gdyż były one zakupione podczas promocji bądź były to wyroby medyczne. Brak odstąpienia od umowy jest niezgodny z prawem, ponieważ każda osoba, która zawarła umowę na prezentacji, może odstąpić od zakupu w ciągu 14 dni,

Kara jaka została nałożona na firmę organizującą pokazy to 3 936 270 zł i jest to najwyższa kara w historii.  Firma musi zaprzestać stosowania kwestionowanych praktyk ze względu na nałożony na nią rygor natychmiastowej wykonalności. Klienci otrzymają od „EXITO” listy z informacją o decyzji. Decyzja nie jest jednak prawomocna.”EXITO”może odwołać się do sądu, a ma na to 30 dni od odbioru decyzji.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker