Aktualności

Kończy się doposażenie strefy aktywnej rekreacji przy SP 4 w Starym Fordonie

Inwestycje realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski

W Starym Fordonie realizowane są jedne z największych projektów związanych z rewitalizacją miasta. Inwestycje realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Projekt zrealizowany przy ul. Wyzwolenia w Starym Fordonie polegał na adaptacji placu na cele rekreacyjne i sportowe. Powstała bezpieczna  nawierzchnia z wyrysowanym półboiskiem do piłki ręcznej i półkortem do tenisa ziemnego. Dobudowano  ściankę do odbijania piłki z namalowaną siatką do tenisa i bramką do piłki ręcznej. Wymieniono również  nawierzchnię bieżni 60m i skoczni w dal. Inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych.

Pierwszą część strefy oddano do użytku w ubiegłym roku. Kosztowała ona 260 tysięcy złotych.  Na bezpiecznej nawierzchni  wytyczono strefę do gry w klasy i innych zabaw plenerowych. Powstała poza tym strefa urządzeń plenerowej siłowni oraz pojawiły się drabinki do ćwiczeń sprawnościowych,  na których  można trenować street workout/kalistenikę. Na terenie ustawiono ławeczki.

Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z poprzedniej edycji:

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker