Aktualności

Wystawa „Senseations – zmysły w akcji” w Zielonych Arkadach

Czy to, co widzimy jest rzeczywistością? Czy można oszukać zmysły? Jak działa nasz umysł? To tylko niewielka część pytań, na które będzie można znaleźć odpowiedź odwiedzając interaktywną wystawę „Senseations – zmysły w akcji” w Zielonych Arkadach. Na dzieci i dorosłych od 16 maja do 1 czerwca czeka ponad 30 stanowisk doświadczalnych.

Najpiękniejsza rzecz, jakiej możemy doświadczyć, to oczarowanie tajemnicą” powiedział genialny fizyk Albert Einstein. Wystawa „Senseations – zmysły w akcji” odkrywa tajemniczy świat ludzkiego postrzegania, pozwala aktywować umiejętności coraz bardziej zapominane w skomputeryzowanym technologicznym świecie. Organizowane przez nas akcje pozwalają nie tylko poznać otaczającą nas rzeczywistość. Dzięki stanowiskom doświadczalnym można próbować, dotykać, odczuwać, ale też dobrze się bawić – mówi Ewa Krasowska, dyrektor Zielonych Arkad. Wystawa jest doskonałą okazją, aby ciekawie poznawać również siebie i to, jak widzi się świat – dodaje.

Na odwiedzających czeka ponad 30 stanowisk doświadczalnych. Można przy nich między innymi doświadczyć niesamowitych iluzji, sprawdzić balans ciała na dysku równowagi, doświadczyć efektu fal, tworzyć figury z piasku za pomocą talerzy Chladniego, a nawet wejść do linowej dżungli. Wystawa jest również integracyjną zabawą – do wykonania niektórych zadań niezbędna jest praca zespołowa. Każde stanowisko jest swoistym „laboratorium badawczym”, gdzie każdy może prowadzić własne, niepowtarzalne doświadczenia.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker