Aktualności

Komary atakują Fordon i Ostromecko. Opryski rozpoczną się w przyszłym tygodniu

WZK wybrał profesjonalną firmę, która stosuje metody najbardziej przyjazne środowisk

Komarom, meszkom sprzyja im ciepły i wilgotny klimat. Ze skrzydlatymi agresorami mieli już do czynienia w tym roku mieszkańcy Starego i Nowego Fordonu. „Latający krwiopijcy”, czyli samice komarów opanowały podwórka, balkony i chodniki. Lokatorzy nie mogą otworzyć okien, ponieważ wlatują do mieszkań.
Komarów domowym spsobem można pozbyć się s hodując rośliny np. komarzycę której komary nienawidzą. Pomoże też mięta i lawenda. Komary nie lubią także olejku waniliowego używanego do pieczenia ciasta. Naturalnym wrogiem tych owadów są także jeżyki, jaskółki, żaby, które żywią się komarami i muchówkami. W aptekach dostępne są środki przeciw komarom.

– Wydział Zarządzania Kryzysowego UM otrzymał już sygnały o pladze komarów.Wybrał profesjonalną firmę, która stosuje metody najbardziej przyjazne środowisku i będzie bezpieczna dla człowieka i przyrody. Owady te dobrze czują się w zastojach wody. Tam składają larwy, które następnie przepoczwarzają się w dorosłe osobniki. I to właśnie one najbardziej się nam naprzykrzają – mówią pracownicy WZK.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker