Aktualności

W ramach BBO zbudowane zostaną trybuny na stadionie przy ul. Piwnika-Ponurego.

ORLIK będzie gotowy wiosną 2020 roku

 W 20202 r  w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski zagospodarowany zostanie Park Młodych Olimpijczyków i wybudowane trybuny na stadionie przy ul. Piwnika-Ponurego.

Na inwestycje na osiedlu Nowy Fordon zarezerwowana została pula ponad 900 tysięcy złotych. Pomiędzy ulicami Bydgoskich Olimpijczyków i Andersa powstaje nowy placu zabaw. Na zagospodarowanym terenie powstaną: ścieżka pieszo-rowerowa, nowe ławki, przyrządy do ćwiczeń, stół do gry w szachy lub brydża oraz stół do ping ponga. zostać doposażony w nowe urządzenia.

Drugim zadaniem, które doczeka się realizacji w przyszłym roku jest doposażenie  o trybuny stadionu przy ul. Piwnika-Ponurego. Aktualnie trwa w tym miejscu przebudowa stadionu przy ul. Piwnika Ponurego na lekkoatletyczny orlik. W ramach przebudowy części lekkoatletycznej zmodernizowana została bieżnia prosta z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiono też bieżnię okólną o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne przystosowano do trenowania skoków wzwyż. Na drugim powstała rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej wytyczono skocznię do skoków w dal. Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker