Aktualności

Wspólny spacer z kijkami bydgoskich seniorów z Fordonu do Ostromecka

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie zaprosił seniorów z całej Polski do wzięcia udziału w „VII Marszu Nordic Walking studentów UTW 2019”. W sobotę, 12 maja  o godz. 11-oo bydgoscy seniorzy wyruszyli na trasę spaceru, która wiodła malowniczymi ścieżkami z Fordonu do Ostromecka.

Na miejscu zbiórki zameldowały się grupy seniorów reprezentujących: Uniwersytet Trzeciego Wieku przy UTP, WSG, Uniwersytet Każdego Wieku przy WSB,  UTW przy Klubie Wiatrak, seniorzy Klubu „Marzenie” oraz współorganizatorzy, słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.
Podczas marszu, przy słonecznej pogodzie, oglądaliśmy piękną polską przyrodę. Szczególnie podziwialiśmy kwiaty leśne i te w ogródkach przydomowych. Był czas również na rozmowy, wymianę doświadczeń mówi Zofia Kałamaja, przewodnicząca Rady Słuchaczy UTW przy UTP.

W Zespole Pałacowo – Parkowym w Ostromecku wszyscy zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Z ogromną radością spacerowaliśmy po pięknym parku, a potem ? Reszta niech pozostanie milczeniem, śmieje się Krystyna Drosik.

Do zobaczenia za rok, mówi podczas rozmowy telefonicznej, pomysłodawca i organizator spaceru, Roman Białas z Wejherowa.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker