Aktualności

Prom”Flisak” nie połączy w tym roku brzegów Wisły. Póki co będzie „wycieczkowcem”

Z Torunia będzie można popłynąć na wycieczki do Ciechocinka i Bydgoszczy

Prom będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa. Skomunikuje DK 10 i DK 80. Ułatwi dojazdy do pracy w firmach ulokowanych na terenie soleckiego parku przemysłowego.

Prom ma być gotowy już na początku sierpnia.  Jego uruchomienie opóźni budowa dróg dojazdowych i przyczółków. Inwestycja ta dotyczy obszarów chronionej przyrody. Zakończy się późną jesienią br.  Zanim prace drogowe w Solcu zostaną skończone, pierwsze rejsy wycieczkowe odbędą się z Torunia. „Flisak” będzie udostępniany nie tylko weekendowo, ale także w dni powszednie.  Z Torunia będzie można popłynąć na wycieczki po Wiśle, do Ciechocinka lub do Bydgoszczy .

Prom jest jednostką bocznokołową, z dwoma silnikami napędzającymi koła łopatkowe. Na głównym pokładzie znajdzie się miejsce dla 15 samochodów osobowych lub autobusu, dwóch busów i sześciu samochodów osobowych. Na dziobie i rufie zamocowane będą klapy wjazdowo-zjazdowe podnoszone siłownikami hydraulicznymi. Na prawej burcie w rejonie śródokręcia usytuowana ma być sterówka, posadowiona nad pokładem w celu zapewnienia dobrej widoczności. Na lewej burcie będą miejsca siedzące dla 42 pasażerów, a na prawej dla 16 osób.

 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker