Aktualności

Zielone Arkady zapraszają do wirtualnej rzeczywistości

W dniach 27-28 kwietnia w Zielonych Arkadach powstanie strefa wirtualnej rzeczywistości, w której odwiedzający będą mogli bezpłatnie skorzystać z nowoczesnych form rozrywki. Wśród atrakcji znajdą się m.in. deska strachu, wirtualna wspinaczka, rollercoaster czy symulator wyścigów samochodowych. Z bezpłatnych stanowisk na Placu Eventowym (poziom -1) będzie można korzystać w godzinach 12:00-18:00.

Virtual Reality to obraz sztucznej rzeczywistości tworzony przy użyciu najnowszych technologii. Wirtualna rzeczywistość wykorzystywana jest m.in. w medycynie – podczas szkoleń chirurgów, w lotnictwie wojskowym i cywilnym – jako symulacja lotów dla pilotów, ale również jako nowoczesna forma rozrywki. W dniach 27-28 kwietnia w Zielonych Arkadach mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli doświadczyć tej zabawy i wyruszyć w podróż po wirtualnym świecie.

Specjalna strefa rozrywki przenosząca człowieka do innego wymiaru powstanie na Placu Eventowym. W punktach „VR mini” fani nowoczesnych technologii będą mogli przejść po desce strachu zawieszonej 80 pięter nad ziemią, przejechać rollercoasterem, wspiąć się na szczyt góry, a nawet pokonać tor pełen niespodzianek, biorąc udział w wyścigu parkour. Wśród nowoczesnych atrakcji nie zabraknie również symulatorów, dzięki którym każdy będzie mógł poczuć się jak pilot samolotu lub kierowca rajdowy. W podróż po świecie wirtualnej rzeczywistości będzie można wyruszyć również na specjalnej bieżni oraz na niezwykłym rowerze, dzięki któremu można m.in. odbyć lot pegazusem, popływać kajakiem lub poznać Dziki Zachód.

To jednak nie koniec niespodzianek. Fani piłki nożnej będą mogli sprawdzić się w roli bramkarza na wirtualnej murawie. Natomiast na najmłodszych czeka zabawny symulator pracy, który przeniesie dzieci do przyszłości, gdzie władzę przejęły komputery.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker