Aktualności

Fordon. Finisz na budowie miasteczka rowerowego

Miasteczko powstaje w Nowym Fordonie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na dawnym boisku Szkoły Podstawowej nr 17 przy ul. gen. A.E. Fieldorfa „Nila”. Inwestycja kosztuje 243 tysiące złotych.

Miasteczko rowerowe budowane jest  bezpośrednio przy szkole. Wcześniej w tym miejscu znajdowało się stare, nieużywane boisko asfaltowe. Uczniowie korzystają z nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego, który powstał w północnej części szkolnej działki.

Miasteczko ruchu rowerowego umożliwi najmłodszym rowerzystom zapoznawanie się z zasadami ruchu drogowego. W miasteczku zaprojektowano m.in. rondo, skrzyżowanie równorzędne, przejazd kolejowy, jednostronne i obustronne zwężenie jezdni, a także tzw. ósemkę. Teren wokół zostanie zagospodarowany zielenią. Przy miasteczku ustawiona będzie również ławka, kosz na śmieci oraz stojak na rowery.

Za prace odpowiada firma Ab Factor z Bydgoszczy, która wygrała przetarg na to zadanie.  Miasteczko rowerowe to doskonałe miejsce do poznawania przez najmłodszych bydgoszczan zasad ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker