Aktualności

Fordon. SZYBKI CASH II w Kinie Jeremi

Kino Jeremi zaprasza na ostatni film z marcowego cyklu POJĘCIA I METAFORY…. – mocny, pełen akcji dramat produkcji szwedzkiej: „Szybki cash II”


„Szybki cash II” opowiada o dalszych losach Johana „JW” Westlunda – biednego taksówkarza aspirującego do klasy wyższej, który stał się handlarzem narkotyków. W filmie wracamy do niego po trzech latach. JW (charyzmatycznie grany przez Joela Kinnamana) spędził je w celi razem ze swoim dawnym wrogiem – sparaliżowanym po postrzale byłym cynglem Mrado. W więzieniu zaprzyjaźniają się i są wobec siebie lojalni. W trakcie odsiadki JW stworzył oprogramowanie, które chciałby sprzedać i uczciwie na nim zarobić po opuszczeniu więzienia. W trakcie przepustki, Johan dowiaduje się, że kolega, który miał mu pomóc w rozkręceniu interesu, jest zwykłym oszustem i kradnie jego projekt a Johan bez pieniędzy i mieszkania znów musi szukać szybkiej kasy.


Zaskakująco pokazany w filmie jest Sztokholm, miasto przypomina bardziej Gotham City, niż dużą, europejską stolicę. Pod kruchą warstwą mieszczańskiego dobrobytu kłębi się przestępczy świat imigrantów, narkotykowych bossów i handlarzy ludźmi. Z niego wywodzą się dwaj kolejni bohaterowie, których losy splotą się z życiem JW: Jorge i Mahmoud. Jorge (genialnie wykreowany przez Matiasa Varelę) wraca do Szwecji z planem zarobienia milionów koron na nielegalnym obrocie dużą partią narkotyków. Oczywiście przekręt się nie udaje i traci towar. Zdesperowany spotyka na swojej drodze Mahmuda, zadłużonego po uszy u mafijnego bosa Radovana (w tej roli – znany z obsypanego Oscarami „Wroga numer jeden” – Fares Fares). We trzech zrobią wszystko, aby ponownie zdobyć dużą kasę. Szybka kasa oznacza szybkie życie, nieraz jednak i szybką śmierć…
[opis dystrybutora]

Bilety: normalny – 10 zł, ulgowy – 6 zł*, członkowie DKF – wstęp wolny.

*Z biletów ulgowych mogą korzystać osoby powyżej 60 roku życia, młodzież szkolna oraz studenci do 26 roku życia.

Kino „Jeremi” mieści się w budynku XV LO przy ul. gen. Augusta Fieldorfa „Nila” 13 (dawniej Berlinga 13) w Bydgoszczy – Fordonie.

Pełen repertuar i szczegóły na stronie internetowej: www.kinojeremi.liceumxv.edu.pl i na FB: www.facebook.com/KinoJeremiFordon

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker