Aktualności

Bydgoszcz. Zaproszenie na III Forum Seniora

W programie FORUM  m.in. warsztaty i wykłady, a także dyskusje panelowe i spotkania ze specjalistami. Forum odbędzie się 5 marca w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Poprzednie edycje Forum Seniora cieszyły się ogromnym zainteresowaniem bydgoszczan. Nic dziwnego – to doskonała okazja, żeby posłuchać o ważnych dla seniorach tematach, spotkać się ze specjalistami, a także znaleźć towarzystwo do spędzania wolnego czasu.
Podczas tegorocznego Forum jednym z tematów przewodnich będzie życie uczuciowe. Profesor Zbigniew Izdebski przygotował wykład pt. „Miłość i seksualność osób w wieku senioralnym”.
W tym roku zmieniła się taż formuła samego spotkania – odbędą się dwie tury paneli tematycznych, a w każdej z nich jednocześnie będą się odbywały trzy wykłady. Po nich uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań.
W pierwszej turze zaplanowano równocześnie wystąpienia w trzech różnych tematach: właściwe odżywianie prowadzone przez dietetyka, rehabilitacja i ćwiczenia, które można wykonywać samodzielnie w domu, aby poprawić sprawność ruchową, oraz problemy umowy dożywocia, które przedstawi radca prawny.
W drugiej turze wystąpień także zaplanowano trzy bloki tematyczne. Psycholog kliniczny opowie o funkcjonowaniu naszego mózgu i o tym, jak poprawić jego sprawność po sześćdziesiątce. Kolejnym wystąpieniem będzie wykład na temat Internetu i bezpiecznego korzystania z sieci, a ostatnim tematem – sposoby na aktywność fizyczną dla osób starszych.
Miasto także przygotowało dla seniorów dwa panele tematyczne – jeden z nich dotyczyć będzie segregacji śmieci, drugi – aktywności osób starszych.
Organizatorem Forum Seniora jest Gazeta Pomorska.
Zapisy trwają – można to zrobić telefonicznie po d numerem 052 3263199 lub mailowo: senior@pomorska.pl
III FORUM SENIORA GAZETY POMORSKIEJ 05 marca 2019, BYDGOSKIE CENTRUM TARGOWO – WYSTAWIENNICZE. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8.00. i potrwa do godz. 8.50.
Ramowy Program:
09.00 – 09.10    powitanie gości i wystąpienie przedstawicieli samorządowych
09.10 – 10.00  Gość specjalny
10.00 – 10.45  Przerwa kawowa
PANEL ZDROWIE – SALA LATO 10.45 -11.30  wykład redakcyjny 11.30 – 12.15  wykład komercyjny
PANEL WIEDZA – SALA ZIMA + WIOSNA 10.45 -11.30  wykład redakcyjny 11.30 -12.15  wykład komercyjny 12.15 -13.00  przerwa kawowa

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker