Aktualności

Miecz zamiast myszki

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Stowarzyszenie Bydgoski Wyszogród wyciąga młodzież sprzed komputerów. Na Wyszogrodzie ćwiczą sztuki średniowiecznych walk dwie grupy rycerskie.

Coraz więcej ciekawych rzeczy zaczyna się dziać na Bydgoskim Wyszogrodzie. To urokliwe miejsce ma szanse stać się ulubionym terem odwiedzin całych rodzin mieszkańców Fordonu.

Jak dobrze pójdzie będziemy na Wyszogrodzie co tydzień organizować treningi walki na miecze. Rycerzom bardzo zależy na powiększaniu ich grup. Ostatnio przyszły na trening 2 nowe osoby. Cały czas czekamy na kolejnych sympatyków historii. W naszej akcji przyświeca nam idea odciągnięcia młodzieży od komputerów  – mówi prezes Stowarzyszenia Bydgoski Wyszogród, Robert Szatkowski.

-To jest właśnie jeden z celów naszej działalność.  Warto spróbować sił w prawdziwym treningu walki mieczem czy spróbować strzelania z łuku. To znacznie lepeij  niż być wielkim herosem, ale tylko w grze w świecie wirtualnym. Prawdziwy świat jest dużo ciekawszy. Ponadto trening rycerski w pięknej scenerii dawnego Książęcego Grodu Wyszogród jest naprawdę wyjątkowy. Warto się przekonać. Bractwo Białego Kruka oraz grupa Wikingów Nordvik zapraszają na treningi – dodaje Szatkowski.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker