Aktualności

Wiosna Biedronia – nowa siła polityczna w Polsce? [program i założenia]

Dowiedź się co planuje Robert Biedroń!

Były prezydent Słupska na konwencji w warszawskim „Torwarze” powiedział, że ostatnie lata były zimne i ponure, dostawaliśmy nieustanny konflikt, a zamiast dobra wspólnego – interes partyjny, potrzebujemy wiosny, która odnowi ten ponury krajobraz. Nowa siła polityczna nazywać się będzie „Wiosna”, a jej program oprze się na trzech fundamentach. Biedroń przedstawił też ludzi odpowiedzialnych za poszczególne punkty programu – dodał Robert Biedroń.

Biedroń zapowiedział oparcie programu swojej partii na trzech fundamentach: „człowiek, wspólnota, państwo, któremu ufam”.

W ramach programu zadeklarował wprowadzenie trzydziestodniowego limitu oczekiwania na lekarza specjalistę. Po tym czasie każdy będzie mógł wybrać miejsce leczenia w sektorze prywatnym, za które zapłaci NFZ.

Zadeklarował zapewnienie każdej kobiecie – niezależnie, czy jest mieszkanką dużego miasta czy niewielkiej wsi – dostępu do bezpiecznej opieki medycznej.

Biedroń dziękował uczestnikom zjazdu za ich obecność i wiarę w to, że zmiana jest możliwa. „Dziękuję wam za to, że przywieźliście tyle pozytywnej energii, że to, co dzisiaj dzieje się na Torwarze zmieni oblicze tej ziemi” – mówił.

„Teraz, potrzebujemy tej energii bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej” – podkreślił Biedroń. Przypominał, że 20 dni temu w Gdańsku stała się wielka tragedia, a milionów Polaków świat na chwilę się zatrzymał. „Nie żyje zasłużony samorządowiec, prezydent Gdańska, który często nie bał się iść pod prąd, który ostatnie lata poświęcił na budowaniu mostów, tworzeniu wspólnoty” – wskazywał

„Naszą najważniejszą wartością jest wspólnota, nie chcemy już więcej wojny polsko-polskiej, chcemy wzajemnego szacunku, chcemy dialogu, dlatego tutaj jesteśmy, żeby wszyscy nas usłyszeli” – oświadczył Biedroń.

Teraz czas czekać jakie struktury nowej partii pojawią się w Bydgoszczy.
Jak Wam podoba się plan nowej partii Wiosna? Piszcie w komentarzach!

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker