Aktualności

XIII Liceum Ogólnokształcące z ul. Gawędy w Fordonie ma zostać przeniesione na Fredry

XIII Liceum Ogólnokształcące z ul. Gawędy w Fordonie ma zostać przeniesione na Fredry. Wstępną zgodę na zmianę lokalizacji szkoły wyrazili radni na ostatniej sesji. Przeprowadzkę zaplanowano na koniec sierpnia 2020 roku. W budynku przy ul. Gawędy ma powstać Fordońskie Centrum Kultury. Jeżeli pozwolą na to warunki może tu powstać również szkoła muzyczna I stopnia.

Przeniesienie szkoły do centrum ma być szansą na zwiększenie naboru uczniów do tej placówki. Poza tym obecna siedziba XIII LO jest zdaniem urzędników za duża. Z kolei budynek szkoły przy ul. Fredry opustoszeje. Naukę skończą w nim ostatnie klasy gimnazjalne, także uczniowie klas 7 i 8 opuszczą jego mury. Wcześniej nową siedzibę trzeba dostosować do potrzeb licealistów, w tym uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Urząd zapewnia, że nauczyciele i inni pracownicy XIII LO mogą spać spokojnie, bo proponowana zmiana siedziby nie stworzy zagrożenia utraty pracy. Po przeniesieniu szkoły, miasto planuje utworzyć w budynku przy ul. Gawędy Fordońskie Centrum Kultury oraz, jeżeli pozwolą na to warunki szkołę muzyczną I stopnia.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker