Aktualności

Członkowie SMSF i władze miasta radzili wczoraj nad rewitalizacją Starego Fordonu

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

W poniedziałek w siedzibie Stowarzyszenia Miłośnikow Starego Fordonu  odbyło się kolejne cykliczne spotkanie w sprawie przebiegu procesu rewitalizacji Starego Fordonu. Na spotkanie  przybyli: koordynator ds rewitalizacji, wiceprezydent Mirosław Kozłowicz oraz Barbara Turowiec z ADM i dyrektor ZDMiKP  Jacek Witkowski oraz poseł na Sejm RP Piotr Król.

Przeanalizowaliśmy krok po kroku wszystkie etapy inwestycji, które mają przebiegać w Fordonie.
Dobra informacja jest taka, że w marcu rozpoczyna się przebudowa ul. Bydgoskiej. Będzie się to odbywać fragmentami, żeby jak najmniej utrudnić życie mieszkańcom. Na początek pójdzie odcinek od Rynku do Frycza Modrzewskiego. Pozostałe etapy prac projektowych wydają się być pod kontrolą i w zgodzie z przyjętymi harmonogramami. To ta część góry lodowej, której nie widać.

Dużo czasu poświęciliśmy dyskusji nad sposobem wypełnienia odnowionych miejsc prawdziwym życiem społecznym, ofertą kulturalną, edukacyjną i rekreacyjną. Jesteśmy przekonani, że konieczna jest tu konkretna aktywność Miasta. Organizacje pozarządowe przez ostatnie kilka lat wyciągnęły, poprzez swoje inicjatywy, Stary Fordon z niebytu. Ogromnym społecznym wysiłkiem. Jednak dalsze opieranie się wyłącznie na pracy społeczników nie wypełni założeń rewitalizacyjnych. Ogrom zaniedbań i stopień degradacji jest tak duży, że wymaga strukturalnego zaangażowania Miasta w Starym Fordonie. I to będzie temat naszego następnego spotkania w marcu. Spotkanie było konstruktywne, rozmowy otwarte, działamy dalej  – informuje  Hania ze SMSF.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker