Aktualności

Bydgoszcz. Ratusz zaprasza w sobotę na „Drzwi Otwarte”

W sobotę, 21 września  Prezydent zaprasza na Drzwi Otwarte Ratusza. Początek wydarzenia o godz. 12:00. Impreza potrwa do godz. 17:00. Zapraszamy Państwa do zwiedzania gmachu, wzięcia udziału w grze ratuszowej czy rozmów z osobami, które na co dzień współpracują z organizacjami pozarządowymi w Bydgoszczy. Będą też atrakcje dla najmłodszych. Wstęp jest wolny.

 

Będzie można zwiedzić gabinet Prezydenta, jego zastępców i Przewodniczącej Rady Miasta. Będzie też okazja usiąść na miejscu radnych Rady Miasta i poczuć klimat sali sesyjnej, w której odbywają się sesje Rady Miasta Bydgoszczy. W programie znajdzie się też m.in. gra ratuszowa i gry związane z wiedzą o mieście.

Jak co roku, przewidujemy też szereg atrakcji dla najmłodszych bydgoszczan. Prze Ratuszem zlokalizowana będzie strefa dla dzieci a w niej m.in. pokazy baniek, dmuchaniec dla najmłodszych dzieci, skręcanie balonów, wata cukrowa, malowanie buziek i konkursy z nagrodami.

Dla wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czym zajmują się organizacje pozarządowe w Bydgoszczy, czy poznać bliżej ideę wolontariatu – będzie ku temu okazja. Swoje stanowisko będzie miało Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu (na co dzień mieści się przy ul. Gdańskiej 5). Będzie okazja, by zadać pytanie czy poznać ngo’sy, które działają w naszym mieście.

Straż Miejska zaprezentuje swój radiowóz, zorganizuje mini warsztaty na temat bezpieczeństwa dla dzieci i rozda odblaski.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker