Aktualności

Fajerwerki pod nadzorem

Policjanci kontrolują punkty sprzedaży środków pirotechnicznych. Sprawdzają, czy sprzedawany towar spełnia wymogi bezpieczeństwa oraz czy fajerwerki nie są kupowane przez osoby małoletnich.


Ostatnie dni tego roku to dla policjantów czas wzmożonych kontroli punktów sprzedaży fajerwerków. Mundurowi sprawdzają czy właścicielami środków pirotechnicznych nie stają się osoby, które nie ukończyły 18 roku życia. Sprzedaż takich wyrobów osobom niepełnoletnim stanowi przestępstwo, za które może grozić kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Koniec roku kalendarzowego zbliża się wielkimi krokami. Nie można wyobrazić sobie powitania Nowego Roku bez rozświetlonego fajerwerkami nieba. Należy jednak pamiętać, że fajerwerki i petardy to materiały pirotechniczne – w rękach nietrzeźwych ludzi bądź dzieci mogą stać się olbrzymim zagrożeniem. Nieumiejętne obchodzenie się z nimi jest przyczyną wielu wypadków. Oparzenia skóry, uszkodzenia ciała, utrata wzroku, słuchu, kalectwo, a nawet śmierć to najczęstsze konsekwencje takiego zachowania. Żeby temu zapobiec czasem wystarczy uważnie przeczytać instrukcję obsługi. Należy uważać na dzieci, zachować trzeźwość, nie używać materiałów pirotechnicznych w pomieszczeniach zamkniętych, balkonach i tarasach oraz nie trzymać odpalonych petard w dłoniach.Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker