Aktualności

Policja ostrzega. Uwaga na oszustów i kieszonkowców!

Liczne okazje i promocje ściągają do sklepów nie tylko klientów, ale też amatorów cudzych portfeli czy telefonów. Okres przedświąteczny, to czas wzmożonej aktywności kieszonkowców i oszustów. Przestępcy wykorzystują naszą nieuwagę i pośpiech. Brak ostrożności może nas drogo kosztować.

Kieszonkowcy czekają tylko na chwilę nieuwagi. Ściganie sprawców jest utrudnione, ponieważ całe zdarzenie trwa zazwyczaj kilka sekund.  Ofiary nie są w stanie zapamiętać żadnych istotnych szczegółów. Często nie zauważają, że padły ofiarą złodzieja.   Zgłaszają się na policję bardzo późno.

 
Pamiętajmy, że to okazja czyni złodzieja. Przypominamy by zawsze dokładnie zamykali torebkę czy plecak i zabezpieczali kieszenie. Starajmy się nosić telefon czy portfel w miejscu trudno dostępnym lub mało widocznym dla osób trzecich. Nie wkładajmy telefonu ani portfela do tylnej kieszeni spodni, torebki czy plecaka.
 
Unikajmy pokazywania telefonu innym czy liczenia pieniędzy w portfelu na ulicy czy w autobusie. Nie pozostawiamy swoich rzeczy bez nadzoru w samochodzie w miejscu widocznym. Nie pozostawiajmy otwartego mieszkania, nawet jeśli wychodzimy tylko na chwilę. Zwłaszcza gdy w przedpokoju kładziemy torebki, kluczyki od samochodu czy dokumenty .
Na podstawie materiałów policji

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker