Aktualności

Policjanci prowadzą działania mające zapewnić bezpieczeństwo dzieciom

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci prowadzą działania mające zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w rejonie placówek oświatowych. Wspólne patrole dzielnicowych ze strażnikami miejskimi będą czuwać nad bezpieczeństwem w ramach działań związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

Funkcjonariusze będą zwracać uwagę na popełnianie przestępstw i wykroczeń w rejonach szkół, przedszkoli, a także sklepów monopolowych. Skontrolują te miejsca, gdzie może się gromadzić młodzież czy osoby dorosłe by spożywać alkohol.

Pierwszy dzień szkoły, szczególnie dla starszych uczniów, to okazja do spotkań. Dlatego też w tych miejscach, gdzie w ostatnim czasie dochodziło do różnego rodzaju zdarzeń kryminalnych pojawią się patrole. Bydgoskich policjantów w działaniach wspierają koledzy ze Straży Miejskie

Ich kontrolą objęty będzie również sposób przewożenia dzieci w samochodach- obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach czy zapiętych pasach bezpieczeństwa. Mundurowi zwrócą także uwagę na kwestie zatrzymywania pojazdów przez rodziców w czasie dowożenia dzieci do szkół i przedszkoli.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker