Aktualności

Finał VII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych FART

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Koncert Galowy wieńczący festiwal z wręczeniem nagród laureatom i statuetek „Przyjaciel Wiatraka” odbędzie się w czwartek (29 listopada) o godz. 18.00 w Bazylice Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy przy ul. Bołtucia 5. Wstęp wolny. 

 Gościem specjalnym finału VII Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych fART w Bydgoszczy będzie Krzysztof Iwaneczko  – wokalista, pianista, kompozytor, autor tekstów.   . 

Festiwal odbywa się pod hasłem „To jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna!”. Organizuje go Fundacja „Wiatrak”. 

Niepełnosprawni z całej Polski dostarczali prace w siedmiu kategoriach (muzyka, taniec, teatr, rękodzieło, plastyka, fotografia i twórczość literacka). W festiwalu bierze udział około 600 osób (w wieku 7-87 lat), które nadesłały około 400 prac.
28 i 29 listopada odbędzie się II etap konkursu, podczas którego zakwalifikowani uczestnicy zaprezentują się przed jury w kategoriach: taniec, teatr oraz muzyka. Wszystkie występy będzie można obejrzeć na scenie sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Fundacji Jana Pawła II przy ul. Bołtucia 7. Wstęp na przesłuchania jest bezpłatny.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker